Филтрирај колекции од категорија

Италекс Инженеринг е наш соработник со докажан квалитет и во чекор со светските трендови

Создавање на уникатен простор во домот е вистински предизвик. Особено кога станува збор за бањата, која треба да биде вистински рај за релаксација и опуштање. Токму затоа вистинскиот избор на керамика e oд клучно значењe за да се создаде амбиент пријатен за уживање и релаксација во една бања. Ви го претставуваме интервјуто со архитектката и […]

italex inzenering

Воведете современа топлина во просторот со кoлекцијата Fornace на Refin Ceramiche

Колекцијата Fornace на Refin Ceramiche ни ги буди сеќавањата на cotto подовите трансформирами во една нова димензија со модерен рустикален ефект. Преку богатиот избор на различни големини на плочки од 120х120 цм, 60х120 цм, 60×60 цм и 30х60 цм и различната палетa на бои, нуди можност да создадете безвремeнски шарм и топлина во просторот.   […]

Уметност на контрастите со MAT&MORE

Новата колекција на италијанскиот бренд FAP Ceramiche MAT&MORE е идеален израз на современ дизајн. Колекцијата со нејзините неутрални и природни бои веднаш пренесува сензација на топлина, удобност и свежина во просторот, кои при сам допир создаваат чувство слично на ткаенина и посебна привлечност на еден ѕид. Матираниот изглед на плочката во комбинација на сјајни текстури […]

Italex Inzenering

3 чекори до бања од соништата – со FAP Ceramiche!

Хармонија на површината, лесен мебел кој остава просторот да дише и плочки со големи димензии – ова е светото тројство за да создадете бања од соништата: пространа, креативна, гостопримлива и пред се создадена според вашите потреби!  Хармонија на површината се постигнува со избор на бои кои ќе создадат визуелна перцепција на просторот за удобен и […]

fiandre

Италекс Инженеринг и Graniti Fiandre учествуваа на третото издание на Share Skopje 2020

Оваа година се одржа третото издание на Share Arhitects, под слоганот Share Skopje 2020. Еден од главните партнери на настанот беше Graniti Fiandre Architectural Surfaces, а со тоа и Италекс Инженеринг како ексклузивен застапник за Македонија земаа учество на овој настан. На овој реномиран настан беа презентирани иновативните колекции на брендот Graniti Fiandre Architectural Surfaces. […]

7 октомври 2019 – Светскиот ден на архитектурата

  Светскиот ден на архитектурата кај нас и скоро секаде во светот секогаш е првиот понеделник во месец октомври, освен во некои земји како Парагвај, Перу, Аргентина, Венецуела, Уругвај, Чиле …. Светскиот ден на архитектурата е  формиран  во 2005 год. од страна на Меѓународна унија на архитекти (UIA). Тоа е ден кога треба да се […]

© Copyright 2019 Italex Inzenering. Developed by Synapse